r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft prezentuje nową generację Photosynth

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Photosynth to znana usługa, która umożliwia stworzenie sferycznej panoramy. Microsoft w tym tygodniu zaprezentował działanie nowej wersji oprogramowania. Trzecia generacja Photosynth, za pomocą zrobionych zdjęć, umożliwia wygenerowanie sceny 3D i przemieszczanie się w tak stworzonej przestrzeni.

Nowa wersja usługi prócz już klasycznej panoramy, została wyposażona w kilka ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest tryb spin, który sprowadza się do stworzenia obiektu 3D ze zdjęć wykonanych wokół sfotografowanego przedmiotu. Otrzymujemy w ten sposób możliwość przemieszczania się za pomocą wirtualnej kamery, umieszczonej na obwodzie stworzonego okręgu, naokoło modelu 3D.

Kolejne tryby to wall i walk. Pierwszy z nich pozwala na wygenerowanie sceny, gdzie poruszamy się w poprzek sceny. Ostatnia opcja zbliżona jest do Google Street View i pozwala na swobodne przemieszczanie się w przestrzeni, która również została wygenerowana ze zdjęć.

W każdym z trybów Photosynth tworzy ze zdjęć scenę 3D, zaś analizując najważniejsze elementy na fotografiach, generuje z nich obiekty w trójwymiarze. Dodatkowo klawiszem c można podejrzeć stworzone modele, zaś klawiszem m zobaczymy ścieżkę jaką podąża kamera. Nową technologię można sprawdzić w działaniu pod tym adresem. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji kiedy aplikacja zostanie udostępniona na poszczególnych urządzeniach mobilnych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii