Microsoft promuje bezpieczeństwo

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział koncernu Microsoft rozpoczął kampanię promującą bezpieczeństwo wśród użytkowników domowych i firm. Akcja ma zachęcić użytkowników do odwiedzenia specjalnej witryny, na której znaleźć można bezpłatne narzędzia Microsoftu (dostępne także w naszym vortalu) wraz z poradnikiem dotyczącym ich stosowania.

Głównym elementem promowanym na witrynie są uaktualnienia oraz dodatek Service Pack 2 dla Windows XP, który podnosi bezpieczeństwo systemu i zawiera nową, udoskonaloną zaporę sieciową (firewall). Dostępne są również: program Microsoft AntySpyware (w przedpremierowej wersji testowej beta) służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym oraz Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania (Microsoft Malicious Software Removal Tool). Wśród użytkowników biznesowych promowane są dodatkowo Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), umożliwiający skanowanie lokalnych i zdalnych systemów Windows w celu wykrycia ew. błędów w konfiguracji oraz Software Update Services umożliwiający automatyczne instalowanie na komputerach w sieci kluczowych aktualizacji bez konieczności każdorazowego połączenia z Internetem osobno z każdego stanowiska.

Nasza kampania opiera się na pomyśle, aby w jednym miejscu użytkownik mógł znaleźć informacje o bezpłatnych programach, które pozwolą mu lepiej chronić swój komputer - powiedział Andrzej Zaremba, Security Program Manager, odpowiedzialny za politykę bezpieczeństwa w polskim oddziale Microsoft - Na stronie (...) odpowiednie rozwiązania znajdą zarówno użytkownicy indywidualni jak i firmy, które posiadają komputery, ale nie korzystają na bieżąco ze wsparcia informatycznego - dodał Andrzej Zaremba.

Równolegle prowadzona jest podobna kampania skierowana do specjalistów IT. Na witrynie przeznaczonej dla osób profesjonalnie zajmujących się informatyką można znaleźć bardziej zaawansowane narzędzia do blokowania, kontroli i wykrywania włamań a także oprogramowanie i porady służące ochronie antywirusowej.

© dobreprogramy
s