Microsoft przedstawia listę zmian w aktualizacji Windows Phone 8 GDR3

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu dzisiejszym Microsoft przedstawił listę zmian dla nadchodzącej aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8. Nowości i poprawek jest sporo, warto sprawdzić co wprowadzi najbardziej oczekiwany update tego roku dla mobilnych urządzeń z Redmond.

  • Wsparcie dla rozdzielczości 1080p. Windows Phone będzie rozszerzy się o gamę produktów z ekranami w FullHD. Pozwoli to również na wyświetlanie do trzech średnich kafelków obok siebie.
  • Dodanie kompatybilności z procesorami czterordzeniowym. GDR3 pozwoli na tworzenie urządzeń posiadających „pod maską” Qualcomm Snapdragon 800 — jeszcze więcej mocy do wykorzystania dla urządzeń z najwyższej półki.
  • Driving Mode — pomocnik podczas jazdy autem. Nowy element systemu pozwoli na podłączenie przez Bluetooth urządzeń upraszczających podróż samochodem ze smartfonem. Dostaniemy zatem m.in. zmniejszoną ilości powiadomień oraz możliwość zastosowania automatycznych odpowiedzi.
  • Ułatwienie obsługi systemu. Najnowsza aktualizacja uprości kontakt z Windows Phone dla osób z problemami z widzeniem i słuchem. Zbiór aplikacji pozwoli na odczytywanie tekstu wiadomości, dzwonienie, przeglądanie sieci czy zauważenie alarmu lub przypomnienia również takim osobom.
  • Dowolne zmiany w dzwonkach. GDR3 pozwoli na zmianę dźwięku w wiadomościach sms, email i poczty głosowej. Osoby z kontaktów będą mogły mieć własne, indywidualne dzwonki.
  • Blokada rotacji ekranu. Jednym przyciskiem dezaktywujemy obracanie ekranu w systemie.

Wprowadzone zostaną także inne zmiany, jak prostsze udostępnianie transmisji danych dla urządzeń z Windows 8.1, usprawnienia w module Bluetooth, szybkie zamykanie aplikacji, lepsze zarządzanie danymi systemowymi oraz dostęp do WiFi przy pierwszej konfiguracji systemu.

Zmian jest dużo i są one bardzo interesujące. Oczywiście, właściciele urządzeń od Nokii dostaną dodatkowe nowości z aktualizacją Bittersweet shimmer, która będzie dostępna wraz z GDR3 (dodanie opcji do Glance screen, nowe aplikacje do zdjęć). Czekamy zatem niecierpliwie do grudnia, kiedy to paczka z nowościami ma zostać udostępniona dla użytkowników Windows Phone 8. Dla niecierpliwych Microsoft udostępnił możliwość pobrania wersji rozwojowej GDR3, po więcej szczegółów zapraszam do oddzielnej publikacji.

© dobreprogramy

Komentarze