Microsoft przegrał z Komisją Europejską

Strona główna Aktualności

O autorze

Znany jest już wynik apelacji firmy Microsoft w znanej i głośnej sprawie rekordowo wysokiej kary ponad 600 milionów dolarów, jaką na korporację nałożyła Komisja Europejska w 2004 roku. Unijny trybunał pierwszej instancji utrzymał w mocy orzeczenie z 2004 r.

Komisja Europejska zarzuciła firmie wykorzystywanie pozycji monopolistycznej i utajnianie informacji przed konkurencją. Tłumaczenia korporacji, że udostępnienie żądanych przez Komisję danych zagrozi konkurencyjności firmy zostały odrzucone, firma będzie też zobowiązana do przygotowania i wprowadzenia do sprzedaży systemów Windows bez odtwarzacza multimedialnego. Microsoft zostanie też obciążony kosztami postępowań sądowych.

Oczywiście, decyzja trybunału pierwszej instancji nie zamyka ostatecznie całej sprawy, firma będzie mogła odwołać się jeszcze do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i najprawdopodobniej skorzysta z tej możliwości.

Szczegóły wyroku przeczytać można z oficjalnego ogłoszenia sądu (format PDF).

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy