r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft przegrywa proces z i4i - definitywnie

Strona główna Aktualności

Microsoft przegrał przed Sądem Najwyższym sprawę o naruszenie patentów firmy i4i. Spółce z Redmond przyjdzie zapłacić 290 mln dolarów kary.

Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok nakładający na Microsoft karę za nielegalne wprowadzenie do edytora tekstu Word opatentowanych funkcji związanych z edycją plików XML. Proces toczył się od 2007 roku, kiedy to oskarżenie wniósł i4i. Na mocy kolejnych wyroków oprócz grzywny firma musiała wstrzymać sprzedaż pakietu Office 2007 na terenie USA. Microsoft kilkakrotnie odwoływał się od wyroku, do czasu gdy w kwietniu 2010 roku sąd odmówił firmie prawa do apelacji. Wtedy sprawa przeniosła się do najwyższej instancji sądowniczej w Stanach Zjednoczonych. Microsoft nie będzie mógł już odwoływać się od postanowienia Sądu Najwyższego.

O ile kara w wysokości 290 mln dolarów nie uderzy specjalnie w giganta z Redmond, to jednak będzie miała poważne konsekwencje dla prawa patentowego. Na mocy precedensu podobne roszczenia łatwiej będzie wysuwać innym firmom, w tym tzw. trollom patentowym, które zarabiają na walce z wielkimi firmami. Nic dziwnego, że podczas sporu za Microsoftem opowiedziały się takie spółki jak Apple, Google, Red Hat czy Yahoo! Zapewne w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnych pozwów firm zachęconych zwycięstwem i4i.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.