r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft przegrywa sprawę patentową z Z4

Strona główna Aktualności

Federalny sąd apelacyjny orzekł, że Microsoft musi zapłacić 140 milionów dolarów za naruszenie patentów należących do Z4 Technologies. Konkretnie chodziło o dwufazowe mechanizmy antypirackie (klucz produktu i klucz aktywacji), jakie zastosowano w systemie Windows XP i pakiecie Office 2003. Z4 zgłosiło także sprzeciw wobec procedury deaktywacji oprogramowania. Równocześnie z Microsoftem pozwany został także Autodesk - producent m. in. programu AutoCAD.

Sprawa rozpoczęła się w 2004 roku. Microsoft próbował dowieść, że opracował powyższe mechanizmy samodzielnie, a same patenty Z4 zostały złożone niewłaściwie. W kwietniu 2006 roku sąd pierwszej instancji nie przychylił się jednak do tej opinii i już wtedy nakazał zapłacenie 140 milionów kary. Teraz wyrok został podtrzymany w drugiej instancji.

Rzecznik Microsoftu David Bowermaster poinformował, że cała sprawa nie dotyczy Windows Vista i Office 2007. Ponadto podkreślił on, że - wbrew temu, czego domagało się Z4 - korporacja nie musi wprowadzać żadnych zmian w Windows XP oraz Office 2003, które nadal będą korzystały z opatentowanych mechanizmów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.