Microsoft przejmie Tellme Networks

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że przejmie firmę Tellme Networks - jednego z wiodących w USA dostawców usług opartych o mowę, jej rozpoznawanie i przetwarzanie. Tellme od 1999 roku prowadzi w Stanach Zjednoczonych m.in. usługę mobilnego wyszukiwania pod specjalnym numerem telefonu. Dziennie notuje miliony połączeń, a rozmówcy mogą głosowo zażądać i uzyskać różne informacje: poczynając od notowań giełdowych przez trasy samochodowe na godzinach seansów kinowych kończąc.

Przejęcie Tellme umożliwi korporacji z Redmond zastosowanie tych usług w swoich produktach, co ma poprawić jakość aktualnych rozwiązań (np. rozpoznawania mowy w systemie Windows Vista) oraz da szansę na powstanie nowych. Największe możliwości rozwoju na tym polu ma niewątpliwie Exchange, który już teraz w wersji 2007 oferuje usługę Unified Messaging z dostępem głosowym. Mówi się również o głosowej wyszukiwarce zintegrowanej z Live Search i kilku innych, na razie mniej sprecyzowanych pomysłach - głównie głosowych interfejsach.

Przejęcie ma nastąpić w drugim kwartale 2007 roku. Kwestie finansowe nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że 320 pracowników Tellme zachowa swoje miejsca pracy, a część przejdzie do Microsoft. Siedziba główna firmy w Mountain View stanie się oddziałem Microsoft Business Division.

© dobreprogramy