Microsoft przejmuje Winternals Software

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował, że przejął firmę Winternals Software wraz z jej znaną witryną Sysinternals. Mark Russinovich, założyciel i autor wielu popularnych narzędzi został zaś tym samym mianowany jako Technical Fellow w Microsoft. Szczegóły przejęcia nie zostały ujawnione. Winternals już od dłuższego czasu blisko współpracowało z Microsoft, m.in. wygłaszając prezentacje na konferencjach takich jak TechEd.

Microsoft prawdopodobnie zintegruje witrynę Sysinternals z własnymi stronami społeczności. Wszystkie dotychczas darmowe narzędzia mają jednak pozostać bezpłatne i nadal będzie można je pobierać. Microsoft będzie również zastanawiał się, w jaki sposób wykorzystać oprogramowanie Winternals w przyszłych produktach, głównie w systemie Windows.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu