r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft przekazuje 1,7 mln dolarów uniwersytetom

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft Research - wydział badawczy koncernu z Redmond, przekazał ponad 1,7 miliona dolarów w postaci dotacji dla laboratoriów akademickich na całym świecie, które zajmują się badaniami w zakresie innowacyjnych możliwości wykorzystania technologii komputerowych w edukacji, służbie zdrowia i rozwoju cyfrowym. Wśród 17 zwycięzców znalazły się uniwersytety reprezentujące 10 różnych krajów - od Stanów Zjednoczonych po Chiny, Indie czy Pakistan. Pośród nich rozdysponowano największą sumę - 1,2 miliona dolarów. Druga pula - 500 tysięcy - powędrowała do 11 instytucji pracujących na rzecz rozwijania koncepcji Tablet PC w edukacji.

Kilka dni temu korporacja przeznaczyła jeszcze jeden milion dolarów na podobne cele, tym razem beneficjentami byli badacze akademiccy zajmujący się programami Virtual Earth Digital Photography i Trustworthy Computing.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.