Microsoft przygotowuje grunt pod SP1 dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Jesteśmy już coraz bliżej wydania finalnej wersji dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows Vista. W niedzielę pisaliśmy o nadchodzącym wydaniu wersji RTM systemu Windows Server 2008 (co ma nastąpić w miarę równolegle), a teraz pojawił się kolejny dowód na to, że jest już naprawdę blisko - Microsoft w ramach wczorajszego, comiesięcznego cyklu poprawek wydał łatkę KB935509.

Poprawka opisana w artykule Bazy Wiedzy KB935509 stanowi swego rodzaju fundament dla Service Packa 1 jest wymagana do jego instalacji w systemie Windows Vista Enterprise oraz Ultimate. Warto ją zainstalować już teraz, ponieważ skróci to w przyszłości czas instalacji dodatku SP1 o jedno ponowne uruchomienie. Oprócz tego łatka wprowadza drobne zmiany w boot loaderze w systemach korzystających z funkcji szyfrowania danych BitLocker.

Servie Pack 1 do Visty ma zostać wydany pod koniec pierwszego kwartału. Zanim to nastąpi, Microsoft wypuści do Windows Update jeszcze dwie poprawki wymagane przez dodatek. Poprawki te wpłyną na ogólne przyspieszenie instalacji aktualizacji w przyszłości. Przy okazji warto odnotować, że wczoraj wydano dwie inne, ważne poprawki - kompatybilności (pełna lista nowych aplikacji w artykule KB943302) i stabilności (KB943899).

© dobreprogramy