reklama

Microsoft przygotowuje tester przeglądarek

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił testową wersję narzędzia Expression Web SuperPreview, pozwalającego webmasterom sprawdzić w jednym miejscu wygląd strony pod wszystkimi przeglądarkami zainstalowanymi w systemie a także pod różnymi wersjami Internet Explorera.

Jest to bardzo przydatne narzędzie, gdyż bez aplikacji takich jak ta, webmasterzy muszą instalować wiele przeglądarek lub korzystać z takich serwisów jak Browsershots. Dzięki SuperPreview jest to znacznie łatwiejsze. Z pomocą przychodzą linijki pikselowe i analizatory DOM, HTML i CSS. Ciekawą funkcją jest możliwość nałożenia strony wyrenderowanej przez jedną przeglądarkę na tę samą stronę wyświetlaną przez inną przeglądarkę. Jest to wykonane w ten sposób że strona dolna prześwituje przez górną. Łatwo więc można określić, które elementy się rozjeżdżają. Porównywać można też nie tylko na bieżąco renderowane strony ale też wczytane zrzuty ekranu z pliku graficznego. Ma być też wprowadzona możliwość porównywania ze stronami wyrenderowanymi na innych komputerach.

Obecnie dostępna wersja SuperPreview nie jest niestety najnowsza, nie ma niektórych funkcji, które są w wersji testowanej wewnętrznie przez Microsoft. Pozwala ona tylko porównać wygląd strony pod IE6 oraz wersją IE obecnie zainstalowaną w systemie. Wersja finalna ma zostać wydana razem z Expression Web 3 ale działać jako oddzielna aplikacja. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić