Microsoft przygotuje gry dla Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował dzisiaj o otwarciu nowego studia - MGS Mobile Gaming. Będą tam przygotowywane gry na potrzeby urządzeń mobilnych i systemu Windows Phone 7.

Celem studia jest produkcja gier i programów dla smartfonów. Jak podano w informacji prasowej, nowe produkty będą współpracowały z serwisami społecznościowymi, a także innymi usługami internetowymi. Wiadomość nie powinna nikogo zaskoczyć, Microsoft już od dłuższego czasu zapowiadał, że WP7 będzie także platformą dla gier. W marcu pracownicy firmy pokazywali jak system będzie współpracować z konsolą Xbox. WP7 ma umożliwiać dostęp do gier dostępnych dzięki Xboksowi czy w systemie Windows 7. W ten sposób użytkownik będzie mógł rozpocząć zabawę w konsoli, a następnie kontynuować ją za pomocą telefonu. Z zakupionej gry będzie mógł korzystać nie tylko w domu, ale także w podróży.

System WP7 będzie również korzystał z usługi Windows Phone Live. Ma ona umożliwić między innymi synchronizację funkcji i narzędzi dostępnych w ramach Windows Live z nowym systemem dla smartfonów. Tego typu usługi mają przyciągnąć klientów do systemu i zapewnić Microsoftowi powrót na rynek urządzeń mobilnych. Obecnie firma jest tam praktycznie nieobecna. Na skutek nieefektywnej polityki Microsoft przegapił całe pokolenie użytkowników smartfonów. Nie będzie łatwo ich odzyskać.

© dobreprogramy

Komentarze