r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft przyłącza się do OpenAJAX Alliance

Strona główna Aktualności

Microsoft przyłączył się do grupy OpenAJAX Alliance zrzeszającej firmy propagujące standard AJAX (Asynchronous JavaScript and XML), który jest ważnym składnikiem Web 2.0 - technologii tworzenia aplikacji webowych.

Keith Smith, który jest w Microsofcie product managerem grupy Core Web Platform & Tools to UX Web/Client Platform & Tools powiedział, że przyłączając się do OpenAJAX Alliance korporacja chce współpracować z liderami rynku w celu zapewnienia wysokiego stopnia interoperacyjności poprzez dostarczenie technologii, która będzie działać niezależnie od systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej. Według Smitha przedsiębiorstwa pokazują dostawcą oprogramowania jak ważne są otwarte standardy i interoperacyjność.

Z kolei Brian Goldfarb przypomina o Atlasie - AJAXowym środowisku programistycznym stworzonym przez Microsoft. Firma lubi podkreślać, że to właśnie ona 10 lat temu dała początek aplikacjom w stylu AJAXa. Potwierdza to Adam Bosworth, obecnie wiceprezes Google a niegdyś pracownik Microsoftu. W latach 1996-1997 wraz z innymi osobami, które są teraz w Google, tworzył zaczątki aplikacji webowych. Spotykało się to z dużym niezrozumieniem ze strony kierownictwa Microsoftu.

OpenAJAX Alliance ma swoje początku w lutym 2006 roku, gdy 15 firm ogłosiło utworzenie OpenAJAX Initiative. Znalazły się wśród nich: BEA, Borland, the Dojo Foundation, Eclipse Foundation, Google, IBM, Laszlo Systems, Mozilla, Novell, Openwave Systems, Oracle, Red Hat, Yahoo, Zend i Zimbra. Do połowy maja przyłączyło się kolejne 15 firm. OpenAjax Alliance nie zajmuje się zatwierdzaniem standardów ale definiuje wymagania jakie muszą spełniać AJAKXowe produkty i technologie aby zapewniać interoperacyjność określoną przez OpenAjax Conformance.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.