reklama

Microsoft przyśpieszy migrację kont Xbox Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zanim usługa Xbox Live oficjalnie pojawiła się w naszym kraju, polscy gracze zmuszeni byli zakładać konta na inne państwa (najczęściej Stany Zjednoczone lub Wielką Brytanię), aby móc korzystać z jej dobrodziejstw. Po wprowadzeniu Xbox Live w Polsce dostaliśmy możliwość migracji konta, zaś pod koniec zeszłego roku Microsoft otworzył ją na cały świat. Zmiana w systemie mogła zająć kilka tygodni, ale wkrótce będzie ponoć błyskawiczna.

Powody migracji bywają różne. Oczywisty to przeprowadzka w inne strony świata, lecz również w grę najczęściej wchodzi mocno ograniczona oferta „programowa” Xbox Live (pewne rzeczy dostępne są wyłącznie w określonych regionach). Obecnie migracji da się dokonać porozumiewając się z pomocą techniczną, ale przeciętny czas zakończenia procesu to nawet 6 tygodni. Microsoft szykuje się jednak powoli do przyśpieszenia wszystkiego, testowo na razie dając wybrańcom opcję natychmiastowej zmiany regionu — ale nie częściej niż raz na kwartał.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama