reklama

Microsoft przyznaje - HotMail bez obrazków z powodu luki

Strona główna Aktualności

O autorze

Za pośrednictwem bloga Windows Live Hotmail Microsoft poinformował, iż możliwość wstawiania obrazów bezpośrednio do treści wiadomości zostaje chwilowo wyłączona. Powodem decyzji jest luka bezpieczeństwa ujawniająca się w przeglądarce Internet Explorer w momencie interakcji ze wspomnianą funkcją.

Użytkownicy korzystający z poczty Hotmail za pomocą przeglądarki WWW mogą co prawda wciąż dodawać obrazki, lecz jedynie jako zwykłe załączniki. Jak się okazuje, kłopotliwa funkcja została wyłączona kilka tygodni temu, jednak z uwagi na wzmagający się niepokój użytkowników, Microsoft dopiero teraz zdecydował się poinformować o tym fakcie. Jak czytamy na blogu, powodem zawieszenia funkcji jest jej niezgodność z programem Internet Explorer. Koncern jak zwykle w takich sytuacjach oznajmił, że traktuje bezpieczeństwo niezwykle poważnie oraz przeprosił za wszelkie niedogodności.

Nie wiadomo, czego dokładnie tyczy się luka oraz czy wszystkie wersje Internet Explorera są dotknięte problemem. Prawdopodobnie już w ramach wrześniowych biuletynów zabezpieczeń przeglądarka ta zostanie załatana. Wtedy to można się też spodziewać przywrócenia możliwości wstawiania obrazów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama