r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft publikuje informacje o położeniu urządzeń WiFi

Strona główna Aktualności

Informacje o położeniu milionów urządzeń WiFi, które zebrał Microsoft, zostały opublikowane bez należytej dbałości o prywatność użytkowników tych urządzeń.

Podobnie jak Google, Microsoft zbiera informacje o położeniu urządzeń wyposażonych w funkcję WiFi, aby móc dostarczać różne usługi geolokalizacyjne. Orientacja na podstawie dostępnych w otoczeniu urządzeń jest przydatna w momencie braku możliwości skorzystania z GPS. W celu zebrania danych, Microsoft stosuje swoje samochody jeżdżące ulicami miast oraz korzysta z pomocy użytkowników mających telefony z systemem Windows Phone 7. Korelowane są adresy MAC bezprzewodowych kart sieciowych z ich położeniem geograficznym. Stworzona w ten sposób przez Microsoft baza danych jest publicznie dostępna poprzez serwer inference.location.live.com. Dysponując dostarczonym przez firmę API można pobierać informacje o położeniu poszczególnych urządzeń na podstawie ich adresu MAC. Jak zaobserwowano, baza nie zawiera tylko położeń zwykłych hotspotów, ale także urządzeń Apple oraz działających pod kontrolą Androida. Jest też ciągle uaktualniana i można zauważyć jak niektóre urządzenia zmieniają swoją pozycję.

Microsoft podejmuje wiele wysiłków mających chronić użytkowników, wytyka nawet brak takich kroków konkurentom. Tym razem jednak coś poszło nie tak.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.