Microsoft radzi firmom: nie czekajcie na Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Na nowym blogu Windows for your Business prowadzonym przez zespół produktowy Windows zorientowany na technologie biznesowe opublikowano kilka rad dla firm w kwestii migracji do nowszych systemów. Główne przesłanie jest jedno - nie czekać na Windows 7, migrować wcześniej.

Z obszernego postu wyłaniają się następujące wnioski, w zależności od posiadanej platformy. Firmy wciąż pracujące na Windows 2000 powinny według Microsoftu zmigrować do Visty jak najszybciej. Producent przypomina, że rozszerzone (płatne) wsparcie techniczne dla Windows 2000 wygasa w drugim kwartale 2010 roku. Najtrudniejsza decyzja czeka firmy korzystające z Windows XP - migrować do Visty, czy poczekać na Windows 7? Odpowiedź Microsoftu jest prosta - migracja pośrednia do Visty, a dopiero później do Windows 7 jest znacznie prostsza i pozwala rozłożyć w czasie niezbędne planowanie i testy.

Firmom, które są już w trakcie procesu migracji do Visty zaleca się jego kontynuację na poziomie Service Pack 1, a później uaktualnienie do Service Pack 2. W sytuacji, gdy firma jest jeszcze na etapie wczesnego planowania, Microsoft poleca natomiast porzucenie planów migracji do Visty SP1 i rozpoczęcie od razu od wersji SP2, która i tak pojawi się w finalnej wersji do czasu zakończenia planowania i testów.

Przypomnijmy jeszcze, że wsparcie techniczne dla Windows XP Service Pack 2 wygasa w kwietniu tego roku, system z Service Packiem 3 będzie wspierany przez Microsoft jeszcze do 2014 roku.

© dobreprogramy

Komentarze