r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft reklamuje Outlooka na Androidzie dzięki aplikacji Gmaila

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft znów intensyfikuje swoje sugestie, czyli po prostu reklamy dostarczane w oprogramowaniu. Komunikaty reklamowe nie ukazują się już wyłącznie w menu głównym Windowsa 10 czy przeglądarce plików. Teraz firma z Redmond poszło o krok dalej i na celowniku znaleźli się również użytkownicy Androdia.

Jak donosi niemiecki portal WindowsArea.de, Microsoft zaczął reklamować Outlooka w wersji na Androida w dość niecodzienny miejscu. Komunikat o wyższości Outlooka nad Gmailem pojawia się w momencie, kiedy chcemy zsynchronizować oba konta.

W automatycznie wygenerowanej wiadomości z prośbą o zatwierdzenie synchronizacji, dostajemy informację o tym, jakie korzyści na nas czekają, kiedy zdecydujemy się na ściągnięcie Outlooka w wersji na Androida. Jako argumenty, które mają nas przekonać do zakupu, Microsoft wymienia m.in. Focused Inbox, czyli funkcję eksponowania najważniejszych wiadomości oraz integracje z Dropboksem i kalendarzem.

r   e   k   l   a   m   a

W mailu dostajemy też wyeksponowany niebieski przycisk, po naciśnięciu którego zostaniemy przeniesieni do sklepu Google - tam możemy dokonać zakupu. Z kolei link do aktywacji synchronizacji, o którą nam tak naprawdę chodziło, znajduję się poniżej i jest zdecydowanie mniej widoczny. Taki oto sposób Microsoftu na „dyskretne” przemycanie reklamy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.