Microsoft rekomenduje Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa i pół roku temu Microsoft porzucił prace na wersją Internet Explorera dla komputerów Macintosh, zalecając użytkownikom migrację do nowocześniejszych rozwiązań takich jak, wbudowanej w system, przeglądarki Safari. Od wczoraj, witryny wideo portalu MSN zalecają korzystanie użytkownikom Maka z Firefoksa.

Odkrycia tego dokonali dziennikarze angielskiego portalu The Inquirer, podczas badania dodatku Flash Player pod Linuksem. Korzystając z możliwości edycji ciągu zmiennej $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], dzięki której strony rozpoznają, z jakiego systemu i przeglądarki użytkownicy łączą się z witryną, zmienili owy ciąg na Internet Explorera 5 pod Makiem. W rezultacie otrzymali komunikat z informacją, że wybrana kombinacja systemu i przeglądarki nie jest obsługiwana. Tym jednak co naprawdę ich zaskoczyło, była informacja "We recommend the following browsers: Internet Explorer 6 or 7 and FireFox 2.x on Windows XP SP2, Internet Explorer 7 and FireFox 2.x on Windows Vista, FireFox 2.x on Mac OS X v10.4 Tiger".

Wielu użytkowników zastanawia się co mogło wpłynąć na zignorowanie Safari, nawet w przypadku użytkowników Maka. Czyżby programiści Microsoftu sprawdzali swoje strony jedynie pod silnikami IE i Mozilli? Z drugiej strony zastanawia fakt pominięcia trzeciej wersji Firefoksa.

© dobreprogramy

Komentarze