Microsoft rozpoczyna wdrażane aktualizacji Mango

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował w oświadczeniu prasowym o rozpoczęciu wprowadzania aktualizacji Mango do smartfonów z systemem Windows Phone. Wśród nowości jest kilka zmian ważnych dla użytkowników z Polski.

Razem z aktualizacją Mango wprowadzono dostęp do e-sklepu Windows Phone Marketplace i usługi Xbox Live dla polskich użytkowników. Będzie w nim jednak można płacić jedynie kartą, nie będzie natomiast dostępna opcja pozwalająca doliczać koszt instalowanych aplikacji do rachunku telefonicznego. Polscy użytkownicy powinni ucieszyć się też z wprowadzenia wersji językowych, dzięki czemu z Windows Phone będzie można korzystać także w naszym języku. Nie będą jednak mogli jej zainstalować obecni użytkownicy wersji angielskiej, dla których będzie dostępna jedynie polska klawiatura i słownik.

Poza tym w najnowszym wydaniu pojawił się szereg nowych funkcji i poprawek — w sumie 500 zmian różnego kalibru. Wymieńmy tylko najważniejsze z nich: swobodne przełączanie między wiadomościami tekstowymi i czatem na Facebooku, grupowanie znajomych, integracja z sieciami społecznościowymi czy łączenie skrzynek odbiorczych. Wprowadzono też tryb oszczędzania baterii i wielozadaniowość. Aktualizacja Windows Phone do wersji Mango nie będzie dostępna natychmiastowo. Uaktualnianie może zająć zdaniem Microsoftu nawet kilka najbliższych tygodni. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest dla użytkowników smartfonów z Windows Phone na stronach Where’s My Phone Update?

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy