r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft rozszerza przywileje programu MCP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft rozszerza korzyści i przywileje płynące z posiadania tytułu Microsoft Certified Professional. Co nowego pojawi się dla posiadaczy MCP? Zdecydowanie najciekawszą i najbardziej przydatną nowością jest prawo wglądu do publicznie niedostępnej Bazy Wiedzy o produktach Microsoftu. Dotychczas dostęp do niej miały tylko osoby z tytułem MVP oraz firmy partnerskie. Baza ta zawiera sporo informacji, które mogą być naprawdę przydatne przy rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów technicznych.

Z pozostałych nowości warto wymienić sieć społecznościową, w której każdy MCP będzie mógł stworzyć swój własny profil, a później na podstawie tych profili wyszukiwać inne osoby. Zmianie ulegnie także strona wyświetlająca listę zdanych egzaminów i uzyskanych certyfikatów. Teraz będzie generować już sformatowane dokumenty PDF lub XPS. Udostępniona zostanie także możliwość pobrania obrazów posiadanych certyfikatów w wysokiej rozdzielczości, czego dotychczas brakowało chyba najbardziej.

MCP jest podstawowym certyfikatem przyznawanym przez firmę Microsoft tym wszystkim, którzy pomyślnie ukończą choć jeden, dowolny egzamin z wybranego produktu. Certyfikat taki poświadcza wiedzę i umiejętności jego posiadacza w zakresie, jaki obejmował dany egzamin, a także otwiera drogę do dalszych, zaawansowanych certyfikacji. W Polsce według oficjalnych statystyk jest 7129 posiadaczy podstawowego tytułu MCP. Spośród nich 1354 posiada tytuł Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) - uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych w gronie certyfikatów dla IT Professionals.

Zainteresowanych szczegółami na temat programu MCP odsyłamy do naszego opublikowanego już jakiś czas temu artykułu Przegląd certyfikacji Microsoft.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial