Microsoft rusza ponownie z Get The Facts

Strona główna Aktualności

O autorze

Tym razem Microsoft postanowił zaprezentować zalety najnowszej wersji Internet Explorera na tle jego rywali - Mozilli Firefox i Google Chrome.

Wydawać by się mogło, że zakończona w 2007 kontrowersyjna kampania Get The Facts nie wróci już nigdy więcej. Microsoft jednak postanowił wskrzesić ją i porównać swoją przeglądarkę z alternatywnymi. Z umieszczonej na serwerach Microsoftu podstrony, użytkownik dowie się m.in. o tym, że IE8 jest szybszy, łatwiejszy w obsłudze i bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. I nie ma w tym nic złego - w Internet Explorerze 8 zaszło dużo zmian na lepsze i faktycznie sprawia wrażenie produktu solidnie przygotowanego, więc można uznać twierdzenia giganta za uzasadnione.

W ramach kampanii " Get The Facts" Microsoft przygotował również porównanie popularnych przeglądarek - wybór padł na Mozillę Firefox oraz Google Chrome - z Internet Explorerem. Niestety porównanie to nie sprawia wrażenia rzetelnie opracowanego. Z przygotowanej tabelki możemy wyczytać np. to, że Google Chrome nie posiada trybu prywatności (nazwany przez Google "trybem incognito"), obie przeglądarki nie są ani łatwe w obsłudze, ani bezpieczne, nie powinni się nimi interesować twórcy stron www, bo nie posiadają wbudowanych narzędzi dla webmasterów. Na szczęście autorzy strony zauważyli niektóre pozytywne cechy Mozilli Firefox i Google Chrome, w tym zgodność ze standardami, możliwości rozbudowy oraz to, że pod względem wydajności dotrzymują kroku Internet Explorerowi :-)

Zapraszamy użytkowników do samodzielnego porównania funkcji poszczególnych przeglądarek internetowych i wybrania tej najbardziej im pasującej. Niektóre z nich dostępne są do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY > Internet i Komunikacja > Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy