Microsoft sprzedaje Expression Media

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił dzisiaj sprzedaż Expression Media, narzędzia przeznaczonego do zarządzania multimediami. Nabywcą jest Phase One, duńska firma zajmująca się produkcją systemów cyfrowych.

Microsoft będzie udzielał wsparcia dla produktu jeszcze przez 90 dni, później jego obsługą zajmie się Phase One. Expression Media jest narzędziem stworzonym na bazie oprogramowania iView. Rozpoznaje ponad 120 formatów graficznych, wideo i muzycznych, umożliwia dowolne katalogowanie, przetwarzanie i udostępnianie. Expression Media udostępnia także wiele opcji do edycji elementów, rekodowania plików wideo czy przygotowania ich do publikacji w Internecie. Narzędzie pozwala też na tworzenie pokazów i prezentacji zdjęć i filmów, jest zgodne ze standardem RAW i radzi sobie z metadanymi importowanymi z aparatów.

Expression Media to już kolejny produkt sprzedany w ramach programu Microsoft IP Ventures. Działa on od 2005 roku i umożliwia nabywanie innym spółkom technologii czy programów stworzonych przez firmę Microsoft.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi