r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft sprzedał 60 milionów licencji na Windows 8

Strona główna Aktualności

Microsoft nie był w tym roku wystawcą na targach CES w Las Vegas, ale nie był nieobecny. Szefowa marketingu i finansów działu Windows, Tami Reller, wystąpiła podczas 11 J.P. Morgan Tech Forum odbywającego się w ramach targów. Podczas wydarzenia padły liczby, którym warto się przyjrzeć — Reller powiedziała, że sprzedano już 60 milionów licencji na Windows 8. Oznacza to, że 20 milionów licencji sprzedano od listopada, a trajektoria jest podobna do sprzedaży Windows 7.

Wspomniana trajektoria może ma podobny kształt, ale wiewiórki donoszą, że tempo wzrostu sprzedaży „ósemki” nie jest zadowalające, zwłaszcza że w ciągu ostatniego miesiąca spadło. W liczbach nie najlepiej prezentuje się także udział najnowszego systemu Microsoftu w puli generujących ruch w sieci, co potwierdził pod koniec grudnia raport Net Applications, gdzie „ósemka” została w tyle za Vistą. Tu trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że realia się zmieniły i na podane liczby składa się dużo więcej urządzeń, w tym mnóstwo mobilnych z iOS czy Androidem. Widać jednak, że ósemka wielkiej kariery (jeszcze) nie robi.

Znacznie wzrosła również liczba urządzeń certyfikowanych do użytku z Windows 8 i RT. Obecnie poszukujący czegoś dla siebie mogą wybierać spośród ponad 1,7 tysiąca tabletów, tabletów z klawiaturą dopinaną, netbooków z obracanym ekranem, netbooków, ultrabooków, laptopów i komputerów typu „wszystko w jednym”. Niektórzy twierdzą jednak, że bogactwo urządzeń produkowanych przez OEM-y działa na niekorzyść systemu, bo większość urządzeń nie jest satysfakcjonująca. Nie zmienia to faktu (co dobrze widać na targach CES), że można znaleźć perełki, koło których nie sposób przejść obojętnie.

r   e   k   l   a   m   a

Reller powiedziała również, że Windows Store przekroczył magiczną granicę 100 milionów pobrań.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.