reklama

Microsoft stawia Yahoo! ultimatum

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po ponad dwóch miesiącach od oferty zakupu firmy Yahoo! przez Microsoft niewiele się w tej sprawie zmieniło. Pomimo wysokiej ceny 31 dolarów za akcję (o 62% większej, niż ówczesna wycena rynkowa - łącznie aż 44,6 mld dolarów) zarząd Yahoo! nie chce zgodzić się na negocjacje z Microsoftem, a prowadzone równolegle poszukiwania alternatywnych rozwiązań nie przynoszą rezultatów. W tej sytuacj Microsoft traci już cierpliwość, a dyrektor wykonawczy Steve Ballmer w liście otwartym do zarządu Yahoo! wprost stawia ostateczne ultimatum.

Przedstawiając tak hojną ofertę, naszym celem było dokonanie szybkiej i przyjaznej transakcji - tłumaczy Microsoft. Nasza propozycja jest jedyną, która zapewni waszym akcjonariuszom pełną, uczciwą wartość akcji - czytamy dalej w liście. Microsoft przypomina też, że po szybkim wystrzale cen akcji w reakcji na złożoną ofertę, wartość Yahoo! na rynku znacząco spadła, a i w oczach analityków perspektywy firmy nie są zadowalające. Również biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację ekonomiczną Microsoft daje wyraźnie do zrozumienia, że cena, jaką zaproponował jest bardzo atrakcyjna i jej odrzucenie jest dużym błędem.

W tej sytuacji Microsoft informuje zarząd Yahoo!, że jeśli nie podejmie on oficjalnych negocjacji zmierzających do sfinalizowania przejęcia, firma przystąpi do zdecydowanie bardziej agresywnego planu wykupu akcji bezpośrednio od akcjonariuszy. Ostrzega przy tym, że w takim wypadku odbędzie się to z dużo mniejszymi korzyściami dla Yahoo!, jego akcjonariuszy i klientów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama