r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft szykuje własny tablet?

Strona główna Aktualności

Apple odniósł wielki sukces na polu telefonów komórkowych i tabletów, więc nie dziwi fakt, że wiele innych firm chciałoby zarobić na tym samym, więc próbuje uszczknąć nieco tortu. Microsoft mocno promuje urządzenia Windows Phone, a niebawem być może zademonstruje światu własnego przenośnego pomocnika z ekranem dotykowym.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, pierwsza prezentacja tabletu giganta z Redmond szykowana jest na 18 czerwca. Odbędzie się w Los Angeles. Oczekuje się, że za zamkniętymi drzwiami zaproszeni goście sprawdzą w akcji urządzenie z systemem Windows RT, czyli zmodyfikowanym Windowsem 8, przygotowanym z myślą o układach ARM. Nie wyklucza się niemniej edycji sprzętu opartych na tradycyjnej architekturze PC. Ponoć Microsoft otwarcie mówi, że do takiego ruchu skłonił firmę rosnący stale w siłę i powiększający swoje wpływy Apple.

Analitycy zauważają, że zajęcie się produkcją własnego tabletu może oznaczać konflikt Microsoftu z innymi wytwórcami sprzętu — takimi jak Dell, HP, czy Acer — jeżeli o rynek komputerowy (ale nie tylko) chodzi. Pojawiły się stąd sugestie, że powstaje raczej coś na wzór czytnika Amazon Kindle Fire, czyli urządzenie nastawione na multimedia oraz książki w cyfrowej formie, a nie bezpośrednia konkurencja dla iPadów. A może chodzi po prostu o wskrzeszenie niegdyś głośnego projektu Courier? Kto ma rację i ile w tym wszystkim prawdy dowiemy się już niebawem. Przypomnijmy, iż wobec zapowiedzianych niedawno usługi Xbox Music oraz technologii SmartGlass domniemana poniedziałkowa prezentacja miałaby sens. Prawdopodobne jest, że producentem tabletu będzie Nokia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.