r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft testuje nowe częstotliwości mobilnego Internetu

Strona główna Aktualności

Microsoft wraz z brytyjskimi stacjami rozpoczyna testy nowych częstotliwości dla sieci internetowych w oparciu o sygnały telewizyjne.

Obecnie mobilny Internet opiera się przede wszystkim na komunikacji radiowej. Microsoft, BBC, British Sky Broadcasting i British Telecom prowadzą badania, czy sygnał dla lokalnych sieci może być przesyłany za pośrednictwem częstotliwości wykorzystywanych w telewizji. Chodzi o niewykorzystane jak dotąd spektrum, które mogłoby znacznie zwiększyć prędkość i dostępność Internetu. Jak donosi Financial Times, Microsoft stworzył już eksperymentalną sieć mobilną w swoich laboratoriach w USA, teraz zaś przeprowadzi badania w Cambridge. Rozmowy na temat testów sieci toczą się również z japońskimi i singapurskimi regulatorami.

Nowy sposób przesyłania sygnału internetowego mógłby zostać wykorzystany przede wszystkim na potrzeby takich urządzeń przenośnych jak smartfony, tablety czy netbooki. Obecnie dostęp do mobilnego Internetu jest często uciążliwy, a operatorzy nakładają na swoich klientów limity transferu danych. Gdyby udało się wykorzystać częstotliwości sygnału telewizyjnego, sytuacja mogłaby się radykalnie zmienić. Zdaniem Dana Reeda z Microsoftu, takie rozwiązanie ma olbrzymi potencjał. Testy w Wielkiej Brytanii rozpoczną się w najbliższą środę.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.