Microsoft też chce powalczyć z Twitch.tv, kupił serwis Beam

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Po Google i Amazon, własny serwis umożliwiający streaming z gier zapragnął mieć Microsoft. Korporacja z Redmond właśnie poinformowała, że kupiła usługę Beam, która na tle konkurencji wyróżnia się rozbudowanymi funkcjami interaktywnymi.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się Twitch.tv, ale coraz lepszą alternatywą staje się YouTube Gaming. Google chce przekonać YouTuberów, że daje im nie tylko świetną platformę do publikowania treści, ale także do strumieniowanie rozgrywki na żywo. Do walki Amazona (Twitch.tv) i Google dołącza teraz Microsoft.

Beam to kolejny serwis służący do transmitowania obrazu z gier na żywo. Stawia on na rozbudowane opcje interaktywne. Widzowie zachęcani są do aktywnego udziału, nie tylko w komentarzach, ale również do uczestniczenia w samej grze. Serwis bowiem umożliwia tworzenie specjalnych wirtualnych przycisków. Przykładowo w grze Minecraft, widzowie będą mogli nasyłać przeciwników i wpływać na wirtualny świat.

Zespół pracujący przy Beam stanie się częścią działu Xboksa. To właśnie Beam będzie główną platformą do strumieniowania rozgrywki na konsoli Microsoftu. Twórcy mówią, że mimo tego przejęcia, nie zamierzą kończyć ze wsparciem dla innych urządzeń. Nie zostały ujawnione szczegóły przejęcia, nie wiemy więc ile Microsoft zapłacił za swoją nową usługę.

© dobreprogramy