r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft też pracuje nad dotykowym zegarkiem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Samsung szykuje inteligentne dotykowe zegarki, ponoć od dawna myśli o podobnych czasomierzach też Apple, a jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom także Microsoft spróbuje wypromować się na przegubach dłoni. Podobno na początku roku firma poprosiła producentów podzespołów z Azji o podesłanie części, które mogłyby znaleźć się w tego rodzaju urządzeniu. W laboratoriach w Redmond ponoć praca wre, ale nie wiadomo, czy coś z tego będzie...

Na pewno rozbudzono zainteresowanie tematem. Wielu analityków rynkowych przewiduje, że interaktywny zegarek faktycznie mógłby stać się hitem, szczególnie wśród ludzi młodych. Naturalnie wspomina się o współpracy malutkich urządzeń ze smartfonami, obsłudze komend głosowych, montowaniu w nich czujników biometrycznych (mierzenie tętna lub przykładowo temperatury ciała) oraz modułów GPS. Nie zapomina się jednak o technologii SPOT (Smart Personal Objects Technology) Microsoftu, z którą to na pokładzie inteligentne zegarki pojawiły się już kilka lat temu — projekt w podręcznym wydaniu porzucono ostatecznie w 2008 roku. Wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.