reklama

Microsoft tworzy europejski zespół do pozyskiwania i wydawania innowacyjnych gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zapowiedź Warface na Xboksa 360 uzmysłowiła nam, że Microsoft bardziej otworzył się na gry nie tylko komercyjne, ale firma poszła krok dalej. Dzieło Free-2-Play Cryteka pojawi się na konsoli dzięki wysiłkom nowego europejskiego zespołu, którego zadaniem jest pozyskiwanie i wydawanie innowacyjnych projektów. Na jego czele stanął John Needham, obecny szef Lionhead Studios. Wraz z ekipą weźmie pod lupę ciekawe gry.

Skoncentrują się głównie na propozycjach właśnie F2P, ale przyjrzą i dziełom w innych modelach biznesowych, jeśli nagle okażą się popularne. Rozejrzą za produkcjami nastawionymi na zabawę po sieci oraz mogącymi być postrzeganymi jako usługi, a przy okazji przemawiającymi do możliwie najszerszego grona odbiorców. Wezmą przy tym pod uwagę jednak te większe projekty, bo od tych mniejszych będzie przecież inicjatywa ID@Xbox. Needham cieszy się ze stanowiska, bo ma doświadczenie w temacie, a także zna wielu utalentowanych europejskich deweloperów, co powinno ułatwić mu zadanie.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało