r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft tworzy europejski zespół do pozyskiwania i wydawania innowacyjnych gier

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Zapowiedź Warface na Xboksa 360 uzmysłowiła nam, że Microsoft bardziej otworzył się na gry nie tylko komercyjne, ale firma poszła krok dalej. Dzieło Free-2-Play Cryteka pojawi się na konsoli dzięki wysiłkom nowego europejskiego zespołu, którego zadaniem jest pozyskiwanie i wydawanie innowacyjnych projektów. Na jego czele stanął John Needham, obecny szef Lionhead Studios. Wraz z ekipą weźmie pod lupę ciekawe gry.

Skoncentrują się głównie na propozycjach właśnie F2P, ale przyjrzą i dziełom w innych modelach biznesowych, jeśli nagle okażą się popularne. Rozejrzą za produkcjami nastawionymi na zabawę po sieci oraz mogącymi być postrzeganymi jako usługi, a przy okazji przemawiającymi do możliwie najszerszego grona odbiorców. Wezmą przy tym pod uwagę jednak te większe projekty, bo od tych mniejszych będzie przecież inicjatywa ID@Xbox. Needham cieszy się ze stanowiska, bo ma doświadczenie w temacie, a także zna wielu utalentowanych europejskich deweloperów, co powinno ułatwić mu zadanie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.