r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft tworzy własny katalog aplikacji w Google Play. Tylko po co?

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Walka producentów aplikacji o sympatię użytkowników i ich dane czasem nabiera co najmniej dziwnego charakteru. Dobrze widać to dzięki najnowszemu programowi od Microsoftu o nazwie Apps, który właśnie zadebiutował w sklepie Google Play.

Apps to program wręcz banalny w swojej prostocie. Jest bowiem listą aplikacji od Microsoftu, które możemy zainstalować na naszym urządzeniu z Androidem. Ujęto na niej zarówno autorskie produkty Microsoftu (jak Office Lens, Arrow Launcher i Hyperlapse), jak też programy stworzone przez innych producentów, które dopiero po jakimś czasie zostały kupione przez Microsoft (Wunderlist, Sunrise Calendar). Po kliknięciu w dany program w aplikacji Apps, przeniosimy się na jego właściwą podstronę w sklepie Google Play, skąd możemy go zainstalować. I to wszystko, na co pozwala program Microsoft Apps, przynajmniej na teraz, bo w opisie aplikacji w Google Play twórcy zapowiadają, że wkrótce pojawią się nowe funkcje.

Trudno zrozumieć, jaki cel przyświecał Microsoftowi, gdy zdecydował się na zaprezentowanie programu Apps w sklepie Google Play. Każdy twórca oprogramowania ma w google'owej bazie aplikacji estetyczną, czytelną wizytówkę, gdzie każdy zainteresowany znajdzie wszystkie programy jego autorstwa. Informacje o dobrych programach można znaleźć też w innych źródłach, np. na naszej stronie. Aplikacja, która wymaga zainstalowania (przez co zajmuje nieco pamięci w smartfonie) tylko po to, aby powielić informacje i tak dostępne w sklepie Google Play, wydaje się być sztuką dla sztuki. Potwierdza to zresztą ocena użytkowników programu. Debiutował 16 grudnia i póki co, jego średnia ocen wynosi 3,8. Trudno więc powiedzieć, aby nowy program Microsoftu przypadł użytkownikom do gustu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.