Microsoft ucina spekulacje co do zakupu Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Prezes Microsoftu, Steve Ballmer, po raz kolejny ucina narastające od kilku dni spekulacje co do możliwego porozumienia z Yahoo!. Dwa dni temu inwestorów opanowały niepotwierdzone informacje, że Microsoft i Yahoo! prowadzą "zaawansowane rozmowy" i są bliskie finalizacji transakcji. Atmosferę podgrzewał sam prezes Yahoo!, Jerry Yang, który w wywiadzie na początku tygodnia stwierdził, że nadal uważa porozumienie z Microsoftem za najlepszą drogę rozwoju dla swojej firmy.

Ballmer wylał jednak na rozgrzane głowy spekulantów kubeł zimnej wody - nie pierwszy już raz zresztą. Przedstawiliśmy ofertę, potem przedstawiliśmy kolejną... - tłumaczył CEO Microsoftu. Dodał, że teraz firma ma już następne plany, a do tamtej sprawy wracać nie zamierza.

Przypomnijmy, że Microsoft zaproponował w lutym firmie Yahoo! przejęcie za ponad 44,6 miliardów dolarów, czyli 31 dolarów za akcję. Ówczesny zarząd Yahoo! nie chciał jednak zgodzić się na taką, w jego ocenie niską cenę. W rezultacie po kilku miesiącach nieudanych negocjacji, mimo podniesienia ceny, Microsoft ofertę wycofał. Cała operacja sporo kosztowała Microsoft, zaś Yahoo! po szybkim giełdowym wzlocie również straciło. Aktualnie akcje Yahoo! wyceniane są na giełdzie na niecałe 14 dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze