r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft udostępni zestawy legalizujące Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft udostępni dystrybutorom OEM specjalne zestawy legalizujące Windows XP, które będzie można za ich pośrednictwem nabyć i w ten sposób zapewnić sobie legalny system, a co się z tym wiąże - dostęp do wszelkich aktualizacji, dodatkowego oprogramowania i wsparcia.

Zestaw składa się z naklejki zawierającej Certificate of Authenticity (COA) wraz z indywidualnym kluczem produktu. Czynności wymagane do zalegalizowania zależą już od użytkownika - może on albo przeinstalować system Windows z nowym kluczem, albo uruchomić proste w obsłudze narzędzie do jego podmiany.

Dystrybutorzy OEM będą mogli kupić zestawy z jedną lub z dziesięcioma licencjami. Co ważne, użytkownicy systemów zalegalizowanych poprzez taki zestaw otrzymają wsparcie bezpośrednio od firmy Microsoft, a nie jak to ma miejsce w przypadku zwykłych wersji OEM, od dostawcy sprzętu. Podobnie jednak nie będzie możliwości przeniesienia licencji na inny komputer. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena zestawu - niemniej prawdopodobnie będzie ona niższa od cen tradycyjnych wersji OEM.

Samo narzędzie do zmiany klucza można pobrać z witryny Microsoft Downloads.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.