Microsoft udostępnia PivotViewer

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił kontrolkę PivotViewer, ułatwiającą wizualizację dużych zbiorów danych w aplikacjach webowych Silverlight.

PivotViewer został opracowany przez dział Live Labs w Microsofcie. Jego zadaniem jest prezentacja dużych kolekcji danych w sposób ułatwiający ich analizę i porządkowanie. Pozwala przejść od widoku ogólnego do szczegółów poszczególnych elementów. Jest to więc kontynuacja nawigacji "od ogółu do szczegółu", której przykłady mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji na ostatnim HotZlocie. W zamyśle Microsoftu dane mają stać się interfejsem użytkownika, eliminując takie elementy jak menu czy pola wyboru. PivotViewer projektowany jest pod kątem aplikacji webowych, służących do prezentacji bibliotek danych oraz analizowania pod różnym kątem, np. business intelligence. Ma być też wygodnym interfejsem nawigacyjnym. Udostępniane funkcje API pozwalają dostosować kontrolkę do swoich potrzeb. Dane importowane są z formatu XML.

Z działaniem PivotViewera można się zapoznać na stronie oficjalnej dzięki krótkim filmikom. Został też już wdrożony w funkcji wyszukiwania wizualnego w dziale Wedding Venues portalu hitched.co.uk.

© dobreprogramy