Microsoft udostępnia betę Live Lock Screen, dynamicznego ekranu blokady na Windows Phone 8.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Dynamiczny ekran blokady dla Windows Phone został zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji BUILD w kwietniu. Jednak dopiero teraz dostaliśmy możliwość przetestowana wczesnej wersji beta tej aplikacji. Wszyscy zainteresowani, posiadający Windows Phone 8.1, mogą pobrać oprogramowanie.

Live Lock Screen w obecnym wydaniu posiada sześć stylów animacji, jakie można uaktywnić na ekranie blokady. Tło wybierzemy z własnej galerii zdjęć lub ustawimy jako dynamiczną tapetę pobieraną z serwerów Binga. Oczywiście do działania niezbędny jest system Windows Phone 8.1, aczkolwiek Live Lock Screen uruchomi się nawet na low-endach z 512 MB RAM-u.

Wczesna wersja dynamicznego ekranu blokady pozwoli zapoznać się z kolejnym elementem systemu, który umożliwia dostosowanie mobilnych okienek do własnych potrzeb. Pierwsza beta Live Lock Screen powinna być traktowana jednak jako test nowych możliwości systemu, gdyż nie jest ona w pełni pozbawiona błędów i niedociągnięć. Aplikacja ma jeszcze problemy z płynnością i czasem zdarza się, że odblokowanie smartfonu może uciąć animację ekranu blokady. Możemy napotkać błędy również gdy będziemy odtwarzać muzykę z Nokia Mix Radio.

Niestety z sześciu stylów zaledwie dwa są ciekawe. Pamiętajmy jednak, że w przyszłości udostępnione zostanie SDK, które pozwoli każdemu deweloperowi, na stworzenie własnej animacji ekranu blokady. Aplikacja ma duży potencjał, aczkolwiek jeszcze jest za wcześnie, aby polecać każdemu instalację tego oprogramowania.

Wersję beta Live Lock Screen można pobrać bezpośrednio z naszej bazy aplikacji mobilnych dla Windows Phone.

© dobreprogramy
s