Microsoft udostępnia tapety z kotem ninja: ustaw je na pulpicie już dziś

Strona główna Aktualności

O autorze

Z okazji zbliżającej się premiery Windows 10 firma Microsoft przygotowała dla testerów biorących udział w programie Windows Insider niewielki prezent. Na oficjalnym blogu korporacji zaprezentowano trzy specjalne tapety, które w humorystyczny sposób nawiązują do testów. Skorzystać z nich może każdy zainteresowany, motywem przewodnim jest natomiast kot ninja.

Nie jest to nic nowego, ponieważ pierwsze memy z kotami pojawiły się jeszcze wiosną. Skąd taki, a nie inny pomysł? Najprawdopodobniej powodem są pracownicy Microsoftu, którzy naklejają na swoich komputerach tego typu naklejki. Jedno ze zdjęć wydostało się do Sieci i wzbudziło ogromne zainteresowanie. Korporacja postanowiła wykorzystać ten dobry odbiór i obecnie sama promuje swoje tapety. Są zdecydowanie nietypowe, jednego im natomiast odmówić nie można – wyróżniają się z tłumu.

Na każdej z tapety zobaczymy kota ninja, który dosiada różne zwierzęta. Na jednym z nich jest to jednorożec ziejący ogniem, na innym tyranozaur ze szczypcami a na trzecim waleń narwal z zaczepionymi na kle kawałkami bekonu… Fantazji tu zdecydowanie nie brakuje, niemniej jest to ciekawa akcja reklamowa. Tapety są dostępne w różnych rozdzielczościach: od 1024 × 768 aż po 4K. Wykorzystać je możemy także na smartfonach i tabletach.

© dobreprogramy
s