r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft ujawni Windows Mobile 6 już w poniedziałek

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W przyszłym tygodniu Microsoft ma wydać kolejną wersję oprogramowania przeznaczonego na urządzenia przenośne - Windows Mobile 6 (nazwa kodowa Crossbow). Na blogu w ramach serwisu społecznościowego The Hive prezentowane są przedpremierowe screeny oraz krótki opis jego możliwości.

Wśród nowości należy wymienić pełną obsługę e-mail w trybie Rich HTML, bezpośrednie połączenie z witrynami Sharepoint, wsparcie dla usług Windows Live for Mobile oraz nowy interfejs kalendarza i kontaktów znany z pakietu Office 2007 (wstęgi). Ciekawą funkcją jest również, jak pisze autor bloga, możliwość zdalnego wymazania urządzenia w przypadku jego zagubienia bądź kradzieży, choć dokładnie nie jest to opisane. Windows Mobile 6 ma również lepiej współpracować z komputerem dzięki funkcjom synchronizacji systemu Windows Vista i aplikacji Windows Mobile Device Center. Nowy system mobilny będzie także zawierał zintegrowany .NET Compact Framework i SQL Server - silnik bazodanowy w specjalnej zminiaturyzowanej wersji na potrzeby aplikacji.

Windows Mobile 6 zadebiutuje w trzech wersjach - podstawowej ("Standard") dla urządzeń typu PocketPC, klasycznej ("Classic") dla telefonów typu smartphone oraz pełnej ("Professional") dla komputerów przenośnych z funkcją telefonu. Sporo programów, które wcześniej wymagały ekranu dotykowego (np. Pocket Word) i przez to nie działały na smartfonach teraz mają pracować bez problemu. Całość przykryje zaś odświeżony interfejs z kilkoma tematami kolorystycznymi do wyboru. Na zdjęciu obok widoczny jest ekran powitalny.

Oficjalna prezentacja nowego systemu ma nastąpić w poniedziałek podczas konferencji 3GSM World Congress w Barcelonie. W sprzedaży ma się on jednak pojawić nie wcześniej niż na wiosnę Więcej screenów można znaleźć na stronach The Hive.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.