Microsoft ułatwi komunikację

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeff Raikes, prezes biznesowego oddziału firmy Microsoft ujawnił ostatnio długoterminowe plany dotyczące produktów komunikacyjnych, z których większość ujrzy światło dzienne najwcześniej za rok.

Dzisiejsza komunikacja jest uciążliwa i nie dopasowana do codziennych biznesowych procesów. Z badań Microsoftu wynika, że przeciętna firma korzysta z 6,4 urządzeń do komunikacji przy użyciu średnio 4,8 aplikacji. Microsoft chce to zmienić.

Plany obejmują lepszą integrację funkcji rozmów głosowych w biznesowych aplikacjach firmy. Office Communications Server będzie nosił nazwę Live Communications Server i dodatkowo oferował będzie możliwość zarządzania połączeniami VoIP, konferencjami audio i wideo oraz komunikatorami. Całość będzie wchodzić w skład pakietu Office 2007, oraz będzie zintegrowana z usługami oferowanymi pod szyldem Live.

Nowa wersja serwera poczty Exchange 2007 będzie oferowała wspólne skrzynki na e-maile i wiadomości głosowe, a także głosowy dostęp. Zaktualizowany Exchange ma pojawić się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, reszta aplikacji będzie dostępna w okolicach drugiego kwartału 2007.

Dostępna jest strona, na której firma prezentuje plany rozwoju komunikacji pod wspólnym szyldem "The Power of Unified".

© dobreprogramy
s