Microsoft ułatwił przesyłanie zdjęć ze smartfonów na komputery z Windowsem

Strona główna Aktualności
Kolaż fotografii znanych miejsc z depositphotos
Kolaż fotografii znanych miejsc z depositphotos

O autorze

Przesyłać zdjęcia ze smartfonu na komputer można na wiele sposobów, ale z pewnością za najlepsze należy uznać te, które wymagają jak najmniej konfiguracji i są po prostu szybkie. Microsoft postanowił zaproponować własne podejście do tego tematu prezentując aplikację Photos Companion, dzięki której z Androida lub iOS-a w kilka sekund prześlemy fotografie do aplikacji Zdjęcia w Windowsie 10.

Obsługa całości jest przy tym rzeczywiście prosta. Na początku należy upewnić się, że na komputerze dysponujemy Zdjęciami w wersji 2018.18011.13110.0 lub nowszej, a jeśli tak – aktywować w ustawieniach opcjonalną chęć pomocy Microsoftowi w testowaniu nowej funkcji przesyłania zdjęć za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Gdy ustawienia są przygotowane, należy wrócić do głównego ekranu w programie (niewykluczone, że konieczne będzie zamknięcie i ponowne uruchomienie aplikacji Zdjęcia), a następnie wybrać z górnego paska opcję Importuj. Obok dostępnych tu wcześniej opcji importowania z pamięci USB oraz folderów pojawi się nowość – import z urządzenia mobilnego przez sieć Wi-Fi.

Teraz na ekranie wyświetli się kod QR i na tym kończy się obsługa aplikacji w Windowsie. Teraz konieczne jest uruchomienie mobilnego programu na smartfonie i tam uruchomienie transferu. W pierwszym kroku poproszeni zostaniemy o zeskanowanie kodu QR na ekranie komputera, a w drugim o wybranie plików do transferu. Gotowe! Zdjęcia w mgnieniu oka znajdą się na komputerze i zapiszą w nowym folderze w Obrazach.

Pamiętać trzeba jedynie, że funkcjonalność ta działa wyłącznie pomiędzy smartfonem i komputerem podłączonymi do tej samej sieci lokalnej, a więc na przykład gdy smartfon połączony jest przez Wi-Fi, a komputer przewodem LAN do tego samego routera. Aplikacja Zdjęcia wbudowana jest w Windowsa 10, natomiast potrzebną do kompletu mobilną wersję Photos Companion pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu w wersji dla Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s