Microsoft uruchamia blog o Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił blog Engineering Windows 7 poświęcony kolejnej wersji systemu operacyjnego Windows.

Blogiem opiekuje się Jon DeVaan i Steven Sinofsky, będą tam pisać także inni członkowie grupy produktowej. W pierwszym wpisie nie znajdziemy jeszcze konkretnych informacji o Windows 7. Kolejny raz podkreślono, że Microsoft nauczony doświadczeniami z Vistą będzie się starać jak najmniej obiecywać aby uniknąć rozczarowania użytkowników. Zapewniono jednak, że projektując Windows 7 zebrano opinie od bardzo wielu grup użytkowników.

Na szczegółowe informacje o nowym Windows przyjdzie nam poczekać do konferencji Professional Developers Conference (PDC), która odbędzie się 27 października oraz Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), planowanej na 5-7 listopada.

Ostatnie informacje o Windows 7 Sinofsky ujawnił w maju, gdy zapowiedział, że nowy system nie będzie miał jądra MinWin. Oświadczenie to było często negatywnie odbierane jako oznaka wycofania się z dobrze zapowiadającego się rozwiązania. MinWin nie było jednak nowym jądrem tylko okrojoną wersją jądra NT. Przy okazji odżyła dyskusja na temat koncepcji mikrojądra. Wydawała się ona ciekawa na początku lat 90-tych, jednak separacja komponentów powodowała także spore narzuty. Microsoft w Windows NT zdecydował się więc na jądro hybrydowe, będące kompromisem pomiędzy szybkością działania a stabilnością. Prowadzi jednak eksperymenty z mikrojądrem w otwartym systemie Singularity. Jaki kształt przybierze jądro Windows 7, dowiemy się za dwa miesiące. Być może jakieś informacje pojawią się wcześniej, Sinofsky obiecuje bowiem pisać regularnie na blogu Windows 7.

© dobreprogramy

Komentarze