r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft uruchamia strony dla początkujących programistów

Strona główna Aktualności

Nie jest tajemnicą, że Microsoft już od ponad roku oferuje bezpłatnie do pobrania szereg narzędzi programistycznych, które choć pozbawione niektórych zaawansowanych funkcji, przeznaczone są dla początkujących programistów, studentów i hobbystów. Mowa oczywiście o linii Visual Studio 2005 Express Editions. Teraz aby dopełnić tę ofertę korporacja uruchomiła specjalną witrynę adresowaną do tej właśnie grupy.

Beginner Developer Learning Center to witryna, której celem jest pomoc w nauce programowania na plaformie .NET przy użyciu bezpłatnie dostępnych narzędzi. Zawiera ona przede wszystkim kilkadziesiąt artykułów podzielonych na dwie ścieżki - programowanie dla Windows i programowanie webowe. Jak mówi Dan Fernandez, product manager Visual Studio Express, ich poziom został odpowiednio uproszczony tak, aby nawet osoba bez wcześniejszego doświadczenia była w stanie je zrozumieć.

Witryna udostępnia także bibliotekę referencyjną kodu oraz specjalny kącik dla dzieci, gdzie nauka języków C# i Visual Basic .NET została dodatkowo przygotowana z myślą o najmłodszych adeptach programowania. Microsoft szacuje, że rynek użytkowników zajmujących się programowaniem hobbystycznie obejmuje ponad 100 milionów osób.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.