Microsoft uruchamia usługę Windows Live Hotmail

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oficjalnie ogłosił dostępność usługi Windows Live Hotmail, nastepcy MSN Hotmail w 36 językach na całym świecie. Jak podaje korporacja, to największy skok technologiczny hostingowej usługi pocztowej Hotmail od czasów jej powstania w 1996 roku, a w jej rozwój wkład wniosło ponad 20 milionów betatesterów.

Windows Live Hotmail będzie udostępniał 2 GB przestrzeni dyskowej, a dostęp będzie realizowany nie tylko tradycyjnie przez przeglądarkę internetową - pod koniec tego miesiąca Microsoft ma wydać specjalny plugin do aplikacji Office Outlook 2003 i 2007 w 11 językach, który będzie umożliwiał synchronizację konta webowego z lokalnym plikiem danych i w ten sposób dostęp do skrzynki i kontaktów offline. Oprócz tego Microsoft udostępni specjalną witrynę dla urządzeń mobilnych, a w niedalekiej przyszłości wyda aktualnie znajdującą się w fazie beta aplikację Windows Live Mail - następcę Outlook Express i Windows Mail.

Interfejs witryny Windows Live Hotmail ma bardzo przypominać aplikację Outlook - dostępne ma być m.in. menu kontekstowe, funkcja "przeciągnij i upuść" czy autouzupełnianie adresów. Użytkownik otrzyma jednak również możliwość powrotu do znanego mu interfejsu MSN Hotmail. Zintegrowany ze skrzynką będzie także Windows Live Messenger. Microsoft zapewnia, że sporo wysiłku włożył też w poprawę bezpieczeństwa - m.in poprzez znany chociażby z Outlook pasek zabezpieczeń (informujący np. o potencjalnie niebezpiecznej wiadomości) czy filtr antyspamowy korzystający z globalnej bazy.

Z usługi MSN Hotmail korzysta obecnie 280 milionów użytkowników na całym świecie. Od dzisiaj rozpoczyna się proces aktualizacji usługi, który ma potrwać kilka dni. Wtedy istniejący użytkownicy będą mogli zmigrować swoje konto MSN do nowej wersji usługi Windows Live Hotmail. Stosowna opcja pojawi się w ich skrzynkach. Nowi użytkownicy będą zaś mogli zarejestrować się bezpośrednio w witrynie hotmail.com.

© dobreprogramy