Microsoft uruchomi serwis z darmową muzyką

Strona główna Aktualności

O autorze

Zachęcony sukcesem Spotify, Microsoft postanowił spróbować swoich sił na rynku muzycznym. Firma ma zamiar uruchomić stronę, na której użytkownicy będą mogli słuchać muzyki za darmo.

Pomysłodawcą tego muzycznego projektu jest brytyjski oddział Microsoftu. Serwis umożliwiający słuchanie utworów miałby być częścią MSN - głównego portalu firmy. Jego szef, Peter Bale, w wywiadzie dla Telegraph.co.uk stwierdził, że muzyka jest ważną gałęzią dla Microsoftu. Według niego już teraz trwają intensywne prace nad serwisem muzycznym. Bale dodał także, że serwis ten będzie podobny do Spotify, ale Microsoft ciągle pracuje nad jego modelem biznesowym. Szef MSN nie wykluczył też możliwości korzystania z witryny muzycznej przez użytkowników Xboksów.

Wzór dla Microsoftu - serwis Spotify - odniósł wielki sukces w Wielkiej Brytanii umożliwiając użytkownikom legalne, darmowe odsłuchiwanie muzyki. W bazie danych serwisu znajduje się ponad 6 milionów utworów. Muzykę można w nim sortować według artystów czy albumów, a także tworzyć własne listy odtwarzania. Spotify blokuje możliwość zapisania jakiejkolwiek muzyki na dysku. Zamiast tego, każdy chętny zostanie przeniesiony do sklepu gdzie może nabyć wybrane przez siebie w serwisie utwory. Darmowa część serwisu Spotify jest niestety niedostępna w Polsce.

© dobreprogramy