Microsoft vs Alcatel–Lucent po raz kolejny w sądzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj doszło do kolejnego starcia przedstawicieli firm Microsoft i Alcatel-Lucent w sądzie apelacyjnym w Waszyngtonie. Tym razem sprawa dotyczy wniosku, w którym ta druga zaskarża orzeczenie sądowe z sierpnia zeszłego roku, w związku z którym koncern z Redmond został zwolniony z konieczności zapłaty kary o wysokości 1,53 mld USD z tytułu odszkodowania za naruszenie prawa patentowego.

Zdaniem przedstawicieli firmy Alcatela-Lucenta gigant w branży oprogramowania komputerowego niesłusznie został odsunięty od odpowiedzialności zapłacenia kary za naruszenie praw patentowych. Po raz kolejny starali się oni przekonać sąd, że fakt włączenia przez Microsoft kodeka MP3 do odtwarzacza Windows Media Player jest równoznaczny z naruszeniem dwóch praw patentowych dotyczących technologii MP3. Microsoft w swojej obronie przedstawił umowę licencyjną określającą zasady korzystania z formatu MP3. Podpisana ona została z Instytutem Fraunhofera ds. Zintegrowanych Układów Elektronicznych i zgodnie z nią, Microsoft korzystał z technologii nie łamiąc prawa.

Teraz po raz kolejny pozostaje czekać na decyzję, tym razem sądu apelacyjnego zajmującego się sprawami patentowymi - czy decyzja sądu niższej instancji zostanie podtrzymana i Microsoft "wywinie" się od zapłaty kary 1,53 mld USD, czy jednak będzie inaczej.

© dobreprogramy