Microsoft vs Yahoo!: Ciąg dalszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Mogłoby się wydawać, iż sprawa przejęcia kalifornijskiego koncernu Yahoo! przez Microsoft ucichła. W rzeczywistości jest całkiem inaczej, jak donosi dziennik The Wall Street Journal, gigant w branży oprogramowania szuka sprzymierzeńców w przejęciu Yahoo!.

Jak wiadomo nie od dzisiaj, Microsoft zmienił strategię w związku z przejęciem Yahoo! i zainteresowany jest teraz tylko usługami wyszukiwarkowymi kalifornijskiej firmy. Informacje o tym ujrzały światło dzienne niedługo po oświadczeniu przez Yahoo! o całkowitym zerwaniu rozmów z Microsoftem i nawiązaniu współpracy w branży reklamy internetowej z Google. Ten jednak się nie poddaje i szuka wśród korporacji, które jeszcze niedawno starały się "uchronić" Jerry`ego Yanga przed przejęciem Yahoo! wspólników, chcących wykupić to, co zostanie z Yahoo! po przejęciu przez Microsoft wyszukiwarki.

To jak dalej potoczy się sprawa przejęcia Yahoo! pozostaje nadal wielką niewiadomą. Być może fakt, iż Steve Ballmer odsunął się od prowadzonych przez obie korporacje negocjacji i że akcjonariusze Yahoo! coraz huczniej domagają się zrzucenia Jerry`ego Yanga z fotela prezesa, przyczyni się do pozytywnego zakończenia sprawy.

© dobreprogramy

Komentarze