Microsoft w poniedziałek przedstawi webową wersję Office

Strona główna Aktualności

O autorze

Dlaczego Google hucznie poinformowało o planowanym systemie Chrome OS w przypadkowy dzień lipca, gdy tak naprawdę niewiele na jego temat jeszcze wiadomo i w zasadzie nie ma czego demonstrować? Może dlatego, żeby zrobić to przed Microsoftem! Najbliższy poniedziałek zapowiada się bowiem dniem Microsoftu.

Jak donosi TechCrunch, Microsoft podczas rozpoczynającej się w poniedziałek konferencji Worldwide Partner Conference zamierza ogłosić szczegóły dotyczące webowej wersji aplikacji znanych z pakietu Office. Takie wnioski nasuwają się z dwóch powodów. Po pierwsze niemal wygadał się o tym Robert Scoble, były pracownik Microsoftu i bloger najlepiej znany ze swojego znakomitego, choć już nie tak dobrego jak kiedyś bloga Scobleizer. W dyskusji w ramach serwisu FriendFeed pisze on między innymi, że poniedziałkowe ogłoszenie nie ma nic wspólnego z Gazelle, że dotyczyć będzie podstawowego sektora działalności Microsoftu, że jego budżet to 14 miliardów dolarów i że ta nowość dostępna będzie w przeglądarce (także w Chrome i Firefoksie), a co ważniejsze - według Scoble'a dostępna będzie za darmo. Po drugie serwis działający w domenie office.com zaczął niedawno informować swoich klientów, że zmienia się adres witryny... Czyż nie taka właśnie domena byłaby najlepsza dla webowych aplikacji Office? Swoją drogą, ciekawe na jaką kwotę opiewała umowa przejęcia tej domeny przez Microsoft...

Przeniesienie Office'a w chmurę będzie bez wątpienia bezpośrednim zagraniem przeciwko konkurencyjnemu, istniejącym od lat narzędziom biurowym on-line Google Docs. Microsoft, choć ociężale, przymierzał się do tego już od jakiegoś czasu. Efektem tych przymiarek jest między innymi usługa Office Live Workspace, ale jej funkcjonalność to zaledwie wierzchołek góry lodowej w porównaniu do możliwości nowego webowego Office'a.

Pozostaje zatem czekać do poniedziałku - wtedy okaże się, czy większe poruszenie swoimi nowościami wywołał Google i Chrome OS, czy też jednak Microsoft i Office w chmurze.

© dobreprogramy