r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft walczy o Rosję

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w batalii o to, jaki system będzie królował w szkołach w Rosji. Chodzi o to, aby tamtejszy minister edukacji zmienił zdanie i wycofał się z pomysłu instalacji Linuksa na wszystkich szkolnych komputerach, co ma nastąpić do 2009 roku. W tym celu wraz z firmą Intel oraz rosyjską fundacją charytatywną Microsoft opracowuje program podwojenia liczby komputerów dla edukacji w Rosji. Wycena preinstalowanych Windows XP oraz Office świadczy o stopniu determinacji Microsoftu - jedynie 3 dolary za sztukę.

Program Microsoft Student Innovation Suite zakłada także możliwość zalegalizowania aktualnie używanych aplikacji na posiadanych pecetach za 14 dolarów od komputera. Aby dodatkowo przekonać do siebie szkoły, Microsoft postanowił dofinansować nie tylko oprogramowanie, ale także częściowo sprzęt - a ten w sektorze edukacji w Rosji jest bardzo potrzebny.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii