r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft walczy z Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Apps to zestaw usług przeznaczonych dla firm, oferujący możliwość podpięcia własnej domeny pod usługi takie jak poczta GMail, czy organizer Google Calendar. Pakiet, w podstawowej wersji dostępny za darmo, zdobywa coraz większą popularność, co nie spodobało się Microsoftowi.

Pakiet firmy Google jest konkurencją dla usług Microsoftu oferowanych pod marką Live, ale także, w ograniczonym zakresie, dla pakietu biurowego Office - w pakiecie zawarty jest sieciowy edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny. Firma Microsoft opublikowała dziesięć pytań, w których podważa między innymi sposób wydawania przez Google nowych wersji programów, ich wiecznych wersji beta i przydatności pakietu, który w każdej chwili może zostać wyłączony.

Podkreślono też ubogi, podstawowy zestaw funkcji edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, oraz niedogodności związane z przechowywaniem firmowych danych (często poufnych lub tajnych) na serwerach Google. Z reakcji Microsoftu wyraźnie wynika, że pakiet Google Apps staje się znaczącym konkurentem dla produktów firmy, a zwłaszcza mocno promowanych usług rodziny Live.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii