Microsoft walczy z piractwem na aukcjach

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft rozpoczęła akcję przeciwko osobom sprzedającym nielegalne oprogramowanie na internetowych aukcjach. Przygotowano już 50 pozwów, z czego 15 złożono w Stanach Zjednoczonych, 10 w Niemczech i Holandii, a po pięć we Francji i Wielkiej Brytanii. Dodatkowe sprawy zostały złożone także w Polsce, Argentynie, Australii, Belgii i Korei.

Akcja przeciwko aukcjom (przygotowana przy współpracy z serwisem eBay) jest kolejnym krokiem szeroko zakrojonej kampanii przeciwko piratom. Według szacunków organizacji Business Software Alliance, około jedna trzecia instalowanego oprogramowania jest nielegalna. Z przeprowadzonych przez Microsoft testów wynika, że prawie połowa aukcji sprzedających programy firmy Microsoft oferuje nielegalne oprogramowanie. Firma Microsoft ostrzega też, że w wielu przypadkach sprzedawane produkty są zarażane wirusami, trojanami i innymi szkodnikami.

Od czerwca 2005 roku ponad 500 milionów użytkowników uruchomiło na swoich komputerach narzędzie do sprawdzania legalności (WGA - Windows Genuine Advantage). Spośród nich, 21 procent systemów zostało zidentyfikowane jako nielegalne.

© dobreprogramy
s