Microsoft wierzy w dzieci: Windows 10 dla tych, którzy zrobią wielkie rzeczy

Strona główna Aktualności

O autorze

Reklamowanie Windows 10 nie skończyło się oczywiście z jego wydaniem. Tempo wzrostu popularności „dziesiątki” z tygodnia na tydzień maleje, coś z tym trzeba zrobić. By pobudzić zainteresowanie mas, przygotowano serię filmów, które mają przedstawić potencjał nowego systemu operacyjnego, zdaniem Microsoftu zdolnego do zmiany świata.

Co prawda Microsoft nie mówi, w co ten świat miałby się zmienić pod wpływem Windows 10, ale po co w ogóle zadawać takie pytania? Ważne, że każdy z klipów korzysta z dziecięcych aktorów, którzy na całym świecie dzięki oprogramowaniu i usługom Microsoftu robią „wielkie rzeczy”, np. przygotowują się do ocalenia oceanów dzięki wygoogle'owaniu, wycortanowaniu (?) tego, czym jest akwakultura.

By nikt nie miał wątpliwości, że chodzi o rewolucyjny wpływ, w oficjalnym opisie nowych klipów możemy przeczytać, że Windows 10 rewolucjonizuje metody użycia, interakcji i komunikacji z urządzeniami. Poczynając od tego, jak rozpoznaje twój uśmiech i głos do tego, jak poznaje twoje upodobania, Windows 10 jest najbardziej zaawansowanym Windows jaki kiedykolwiek powstał.

Uważni czytelnicy zauważą, że to bezpośrednie przełożenie na język filmu oficjalnej strategii firmy z Redmond, która od jakiegoś czasu stara się przedstawić jako dostawca rozwiązań dla tych, którzy coś robią, pozwalając im osiągnąć więcej, uzyskać większą produktywność. Windows, w ramach tej strategii nie miałby być już tylko jakimś tam systemem operacyjnym, na którym uruchamia się oprogramowanie, ale czymś, co budzi w użytkownikach ciepłe emocje, bez czego nie mogą już żyć.

Potwierdzają to oficjalne słowa Satyi Nadelii, przekonanego o wyjątkowej roli Microsoftu na tym świecie – jesteśmy jedynymi, którzy mogą pochwycić moc oprogramowania i przekazać ją przez urządzenia i usługi, które prawdziwie umacniają każdą osobę i każdą organizację. Jesteśmy jedyną firmą z doświadczeniem w budowaniu platform i ekosystemów, które tworzą wielkie możliwości.

Pozostaje nam czekać, co na to użytkownicy, którzy nie wydają się aż tak entuzjastycznie nastawieni, jak by wypadało.

© dobreprogramy